TATRANSKÝ [NE]PORIADOK

Návštevný poriadok TANAP-u vizuálne.

Zvoľ športovú aktivitu:
Zvoľ dátum:
16.3. 15.4. 1.6. 31.10. 15.12.
16.3.
... mapa ukazuje, kam smieš vtedy ísť.

Horolezectvo (návrh)

Liezť sa bude môcť len vo vyhradených areáloch a lokalitách . Na jar a na jeseň budú Tatry na Slovensku aj pre horolezcov uzavreté (viď časovú os hore). Na lezenie budeš stále potrebovať bumážku, ktorá preukazuje, že si členom horolezeckého klubu.

Budeš môcť ísť aj mimo turistického chodníka, ale len za účelom nástupu na horolezeckú túru, v zime môžeš na to použiť aj lyže (ale len v období, keď je dovolená turistika na lyžiach). Túra musí mať obtiažnosť aspoň III. UIAA, výstroj je samozrejmosťou (môže ju skontrolovať strážca). Na trajdanie sa len tak mimo chodníka, či už pešo alebo na lyžiach, horolezecká bumážka nestačí.

Ak chceš ísť napríklad na Gerlach normálkou, nemôžeš ani keby si bol Reinhold Messner. Môžeš jedine s horským vodcom. Individuálne ľahké horolezectvo (vysokohorská turistika) je v slovenských Tatrách prakticky zakázané. Je tu ešte možnosť zúčastniť sa výcviku pod dohľadom inštruktora nejakého slovenského VHT klubu, ale samostatne ísť po tom aj tak nesmieš.

Stanovanie bude povolené na vyhradených miestach.

Budeš môcť ísť len počas dennej doby (od východu po západ slnka). V Poľsku toto obmedzenie platí od 1. marca do 30. novembra.

© OpenStreetMap, SRTM, © OpenTopoMap (CC-BY-SA)